پوشک بچه فله ای در اصفهان

پوشک یکی از عناصر مهم و کاربردی برای نوزادان از همان بدو تولد می باشد. استفاده از پوشک برای کودکان حداقل تا 6 ماهگی و در بعضی مواقع تا زمانی که کودک استقلال کامل پیدا کند انجام می گیرد. از آنجا که استفاده از پوشک با بهداشت و سلامت کودک دلبندمان در ارتباط است در هنگام خرید باید به نکات بهداشتی توجه ویژه داشت و همچنین سن و وزن کودک را در نظر گرفت تا یک پوشک راحت و با سایز مناسب کودک خود انتخاب کرد.

شرکت های تولید کننده بسیاری با برندهای مختلف در کشور ما وجود دارد که کار تولید پوشک بچه را انجام می دهند. پوشک بچه در سایز های متفاوت بصورت بسته بندی یا فله به بازار عرضه می گردد . یکی از شرکت های تولیدی پوشک بچه فله ای در اصفهان می باشد که جهت خرید به صرفه می توان پوشک بچه را آنجا سفارش داد و خریداری نمود.

پوشک بچه فله ای در اصفهان

پوشک بچه فله ای

پوشک بچه فله ای یکی از لوازم ضروری در سیسمونی کودک که از همان ابتدای تولد مورد استفاده قرار می گیرد پوشک بچه می باشد. پوشک برای حفظ بهداشت کودک و همچنین راحتی مادران زیاد استفاده می شود. از آنجا که پوست بچه ها بسیار حساس بوده و در تماس مستقیم با پوشک قرار می گیرد باید در هنگام خرید پوشک بچه به کیفیت محصول و سایز کودک توجه شود. پوشک بچه با برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که از نظر مدل، کیفیت و سایزبندی‌ متفاوت هستند و باید در زمان خرید براساس سن، وزن و اندازه بدن کودک خود سایز مناسب را انتخاب نمایید تا هنگام استفاده کودک شما اذیت نشود.

پوشک بچه بر اساس وزن کودک سایز بندی می شود و بصورت جداگانه در بسته های مخصوص قرار می گیرند. سایز پوشک بچه ها بصورت زیر می باشد:

پوشک بچه سایز صفر: این پوشک کوچکترین سایز پوشک بچه بوده و مخصوص کودکان زیر دو کیلو که معمولا نارس به دنیا می آیند می باشد. ممکن است تمام برندهای تولید کننده پوشک بچه این سایز را نداشته باشند و می توان از بین برندهای خارجی آن را خریداری نمود.

پوشک بچه سایز یک: مناسب برای وزن ۲ تا ۵ کیلوگرم

پوشک بچه سایز دو: مناسب برای وزن ۳ تا ۶ کیلوگرم

پوشک بچه سایز سه: مناسب برای وزن ۴ تا ۹ کیلوگرم

پوشک بچه سایز چهار: مناسب برای وزن ۷ تا ۱۸ کیلوگرم

پوشک بچه سایز پنج: مناسب برای وزن ۱۱ تا ۲۵ کیلوگرم

در هنگام خرید پوشک بچه باید فاکتورهای مهمی را در نظر گرفت که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. نشانگر رطوبت: این نشانگر دراکثر پوشک های بچه وجود داشته و زمانی که پوشک خیس شد رنگ آن آبی یا زرد می شود و شما می فهمید که پوشک نیاز به تعویض دارد.
  2. کش بالای پوشک: کشی که در بالای پوشک قرار گرفته این امکان را فراهم می‌آورد که کودک شما بصورت آزادانه حرکت و فعالیت داشته باشد. علاوه‌ بر قسمت کمر، در کناره‌های پوشک نیز کش‌هایی برای به حداقل رساندن نشتی وجود داشته که باعث نگه داشتن پوشک در سر جای خود نیز می شود.
  3. سایز انواع پوشک: یکی از موضوعات مهم در انتخاب پوشک بچه، سایز آن است. سایز پوشک باید به‌ شکلی باشد که نه فشاری به پاهای کودک وارد کند و نه آن‌قدر گشاد باشد که مواد به‌ بیرون نشت کنند. انتخاب سایز پوشک با توجه به وزن و سن کودک باید انجام گیرد که این مورد روی بسته ها درج شده می شود.
  4. · خرید به‌اندازه: برای استفاده از برند و نمونه خاصی از پوشک بچه ابتدا باید آن را روی کودک خود امتحان کنید تا متوجه شوید نسبت به آن حساسیت دارد یا خیر و سپس اقدام به خرید تعداد بیشتر نمایید. البته باز هم از یک سایز به تعداد بالا پوشک نخرید زیرا بچه ها سریع رشد می کنند و سایز آنها تغییر می کند.
  5. · پوشک‌های عطری: از آنجا که در واقعیت پوشک‌ها چیز مطبوعی نیستند برخی از برندها پوشک‌های خوشبو یا عطری تولید می کنند که بویی مانند بوی پودر بچه را می‌دهند. و افراد با توجه به سلیقه خود می توانند این نوع پوشک عطری را انتخاب کنند. البته ممکن است بعضی کودکان به این نوع پوشک حساسیت داشته باشند که والدین باید به آن توجه نمایند.
  6. قیمت پوشک: قیمت پوشک از فاکتورهای مهمی می باشد که افراد در زمان خرید پوشک بچه به آن توجه می کنند. البته عوامل متعددی بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد که در اینجا به بررسی آن خواهیم پرداخت.
  • برند: پوشک بچه با برندهای خارجی در مقایسه با برندهای ایرانی قیمت بالاتری دارند. همچنین برندهای معروف پوشک بچه در ایران وجود دارد که قیمت بالاتری نسبت به بقیه برندها داشته و افراد با توجه به خصوصیات کودک خود و هزینه های اقتصادی می توانند برند با قیمت مناسب را انتخاب نمایند.
  • سایز: با بالا رفتن سن کودک، سایز پوشک مورد استفاده او نیز تغییر پیدا می کند. هرچه سایز پوشک بچه بزرگتر شود، قیمت آن هم افزایش می‌یابد. برای جلوگیری از هزینه های گزاف پوشک بهتر است در سن مناسب به کودکان خود آموزش دستشویی‌ رفتن را بدهید.
  • تعداد: پوشک‌ بچه در بسته‌ بندی های متنوع و با تعداد متفاوت تولید می‌شود. هرچه تعداد پوشک در بسته ها بیشتر باشد قیمت آن هم گرانتر خواهد بود. ولی در کل بسته‌های بزرگ‌تر از نظر قیمت مقرون ‌به ‌صرفه‌ترند.
  • نوع بسته بندی: بطور کلی پوشک بچه در بسته بندی های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. در بعضی مواقع پوشک بچه فله ای نیز در بازار وجود دارد که از نظر قیمت نسبت به نوع بسته بندی ارزانتر می باشد.

پوشک بچه از دو لایه داخلی و خارجی تشکیل می شود. لایه داخلی که در تماس با پوست کودک می باشد از جنس پلی پرولین بوده که در برخی برندها روغن گیاهی جایگزین می شود و همچنین برای جلوگیری از حساسیت کودک ویتامین E و آلوئه ورا در این لایه بکار می رود. لایه خارجی از جنس پلی اتین می باشد. در بین این لایه ها از مواد جذب کننده خوشبو استفاده می گردد تا بوی نامطبوع پوشک را رفع نماید. برندهای مختلفی در کشور وجود دارد که کار تولید پوشک بچه در بسته بندی و سایزهای مختلف انجام می دهند. با افزایش قیمت پوشک بچه بسته بندی شده، برخی کارخانه ها بجای بسته بندی، پوشک بچه فله ای را در نایلون قرار داده و به بازار عرضه می کنند که از نظر اقتصادی برای خانواده ها مقرون به صرفه تر باشد. این پوشک های فله ای از نظر بهداشتی استاندارد بوده و کیفیت خوبی نیز دارند. اما در برخی از کارخانه ها، پوشک بچه فله ای از ضایعات خط تولید گرفته می شود که دارای کیفیت بسیار پایین بوده و از نظر بهداشتی مشکل دارند. پس در هنگام خرید پوشک بچه فله ای به این نکته حتما توجه شود.